Wygląda na to, że nie posiadamy więcej produktów w tej kategoori

Kategoria: Kostka brukowa

Kostka Brukowa to bezzmiennie od lat najpopularniejsza metoda dekoracyjnego zaaranżowania i utwardzenia powierzchni wokół posesji. Liczne wzory, struktury oraz kolory wykończenia dają możliwość zaprojektowania nieskońcoznej ilości kombinacji. Kostka brukowa daje możliwość stworzenia zarówno dekoracyjnych klasycznych mozajek jak i nowoczesnych minimalistycznych powierzchni z płyt wielkoformatowych.

Oferowana przez nas Kostka Brukowa to wyroby tylko sprawdzonych producentów oferujących autorskie technologie ochrony kolorów. Kostka występuje w różnych grubościach od 4 do 10 cm. Dzięki temu można ją wykorzystać zarówno pod ruch pieszy, aut osobowych, ale także pod ciężki ruch kołowy.

Kostki brukowe płukane posiadają ekskluzywne wykończenie z kruszywa mineralnego. To nadaje im nie tylko ciekawy aspekt wizualny, ale także strukturę duzo bardziej odporną na warunki atmosferyczne. Kruszywo mineralne dekoracyjnej części kostki posiada dużą odporność także na czyszczenie i na odpryski. To właśnie ten naturalny sposób wykończenia kostki sprawia, że kostka ta jest nazywana kostką szlachetną.

Innym rodzajem wykończenia powierzchni kostki jest struktura dekoracyjnej fali, nadającek kostce efekt starobruku. Boki kostki mogą być z kolei wykończone fazą, czyli ścięciem jej krawędzi lub wykończeniem prostym. Trzeba się liczyć z tym, że kostki fazowane mają suma summarum szersze łączenie, w które bardzo ochoczo porasta mech i glony. Kolejnymi możliwościami wykończenia boków kostki jest już stricte jej kształt, tj, prosty, fala lub zaokrąglone narożniki.

Kostka brukowa o grubości 4 cm jest wykorzystywana praktycznie wyłącznie pod ruch pieszy. Można z niej formować ścieżki ogrodowe oraz przestrzeń tarasów. Kostki 6 cm są dedykowane do układania ich na podjazdach do garaży i tych miejscach, po których ruch pojazdów osobowych jest nieznaczny. Kostki brukowe o grubości 8 cm są dedykowane pod intensywny ruch samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych do 12 t. Kostki 10 cm służą do utwardzenia placów manewrowych pod ruch ciężki pojazdów powyżej 12t.

Szczególną uwagę należy poświęcić podczas wykonywania podbudowy kostki brukowej pod kostki i płyty wielkoformatowe. Ich grubość pozwala na poruszanie się po nich samochodom ciężarowym, ale z uwagi na duży format płyt należy szczególną uwagę poświęcić kwestii przenoszenia ciężaru z płyt na grunt. Duże kostki brukowe lub płyty to ostatni krzyk mody w kwestii dekoracyjnego wykończenia powierzchni wokół posesji. Są niezwykle funkcjonalne, z uwagi na mniejszą ilość spoin wolniej się brudzą, są odporne na warunki atmosferyczne, a technologia ochrony koloru wydłuża ich żywotność.

Kostkę brukową można z powodzeniem zaimpregnować. Impregnat do kostki brukowej dostępny w sklepie Centrum Impregnacji może zostać dobrany tak, aby spełnić szereg oczekiwań inwestora. Impregnat może pogłębić kolor kostki, spowolnić porost glonów i mchów oraz zabezpieczyć kostkę brukową przed tłuszczem i olejem. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji kiedy kostka jest ułożona pod altanką grillową, tarasie, podjeździe lub parkingu.

Transport kostki brukowej oferowany przez nas jest każdorazowo indywidualnie ustalany z klientem, bezpośrednio przez producenta, który odpowiada za transport kostki. Pominięcie magazynów pośredniczących daje klientowi pewność dostarczenia kostki brukowej w jak najlepszym stanie technicznym.

Należy pamiętać, że kostka brukowa produkowana jest z surowców naturalnych. W jej produkcji wykorzystuje się cement, mineralne kruszywo oraz wodę. Z uwagi na całkowicie naturalny skład kostka brukowa nosi znamiona wyrobu naturalnego, posiadającego swoje naturalne cechy. Należą do nich możliwość powstawania wykwitów, przebarwień, różnic w odcieniach czy mikropęknięć spowodowanych kurczeniem się betonu w trakcie dojrzewania. Oczywiście cechy te nie powinny w żaden sposób wpłynąć na funkcjonalność kostki brukowej.

Kostka brukowa i producenci kostki brukowej stwarzają inwestorom sposobność realizacji najbardziej kreatywnych projektów. W parze z dużą ofertą wzorów, sposobów wykończenia i parametrów wykonania, w przypadku produktów oferowanych w naszym sklepie idzie także jakość wykonania na najwyższym poziomie. Zapraszam do kontaktu z nami indywidualnie.